جمعه, 23 آذر 1397
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
ورود کاربران
دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و HSE - لیست مقالات

دستورالعمل کار در ارتفاع

آیین نامه کار در ارتفاع وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی معاونت روابط کار اداره کل بازرسی کار

هدف از تدوین این آیین نامه ، ایمن سازی محیط کار و صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور و پیشگیری از
حوادث ناشی از کار در کلیه کارگاه هایی می باشد که عملیات کار در ارتفاع و فرایندهای مرتبط ، در آنها انجام می گیرد .

پیشگیری از بروز و گسترش حریق

چگونگی و راههای پیشگیری از بروز و گسترش حریق درساختمان ها

برای حفظ جان انسانها در هر تصرف و بنا به هنگام وقوع آتش سوزی می بایست از قبل تمهیداتی فراهم نمود تا بتوان در هم در هنگام بروز حادثه بهترین عملکرد را داشته باشیم و هم در اولویت نخست راههای پیشگیری از آن را انجام داده باشیم

پرندگان می‌توانند طوفان را پیش بینی کنند

پرندگان پر طلایی (بلبل) در تنسی آمریکا منطقه تخم گذاری خود را بطور ناگهانی و 24 ساعت قبل از شروع گربادهای سهمگین در منطقه، ترک کردند. دانشمندان به دنبال یافتن این سوال هستند که چه عاملی باعث این مهاجرت ناگهانی شد؟

بحرانها و اختراعات

بحرانها انسانها را می کشند، زخمی می کنند و اموال و دارایی های آنها را نابود می سازند.  اما هر کدام از آنها زمینه هایی برای تغییرات اجتماعی، سیاسی، فنی و اقتصادی نیز بوجود می آورند. با مشاهده مشکلات و نیازها و پیامدها، افراد و اذهان خلاق به حرکت در می آیند تا کالاها، خدمات و فرایندهایی را بوجود بیاورند که از شدت اثرات و شرایط سختی که بحرانها بوجود می آورند بکاهند.  امسال در حاشیه کنفرانس جهانی سازمان ملل که در شهر سندایی ژاپن برگزار شد و نویسنده نیز در آن حضور داشت فرصتی برای شرکتها و مخترعان ژاپنی پیش آمد تا برخی از این اختراعات که محصول واکنش به زلزله و سونامی سال 2011 بودند به نمایش بگذارند.