پنجشنبه, 1 فروردین 1398
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
ورود کاربران
دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و HSE - مشروح خبر :: جلسه بررسی نرم افزار جامع مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE

 

 

 

 
جلسه بررسی نرم افزار جامع مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE

 


تاریخ ثبت: 1396/05/18

 

جلسه بررسی نرم افزار جامع مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و HSE با حضور « سیف‌اله آقابیگی » مدیرکل مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE و رئیس گروه و کارشناسان دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، نمایندگان شرکت نرم‌افزاری الگوریتم پارس، محمدعلی حسن‌پور رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی تشکیل گردید.  

در این جلسه که با حضور « سیف‌اله آقابیگی » مدیرکل مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE و رئیس گروه و کارشناسان این دفتر و نمایندگان شرکت نرم‌افزاری الگوریتم پارس، تشکیل گردید ؛ محمدعلی حسن‌پور، رئیس گروه مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی با تاکید بر نیاز و لزوم تجمیع اطلاعات مختلف و نیز تشکیل بانک اطلاعاتی دقیق و موثر در این زمینه گفت : خلاء ملموس یک بانک اطلاعاتی منسجم و نیاز به بررسی و تحلیل داده‌های موجود و تحلیل و حتی مقایسه وضع موجود و نیز مدیریت زمان و هزینه‌ها، از 2 سال پیش ما را بر آن داشت تا نسبت به تهیه یک نرم‌افزار جامع با در نظر گرفتن نوع فعالیت خود اقدام کنیم. از این رو با پیگیری‌های مستمر و بررسی مدلهای مختلف نرم‌افزاری موجود، جامع‌‌ترین آن را انتخاب نموده و ضمن تهیه اطلاعات و دیتاهای مختلف در نرم‌افزار و نیز مکاتبه با شهرستان‌های مختلف استان و الزام به ارسال اطلاعات مورد نیاز در بخشهای مختلف نرم‌افزار شامل مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE اقدام نمودیم. به مرور و طی 2 سال هم اکنون این استان دارای یک بانک اطلاعاتی عالی در زمینه‌های قید شده بوده و هرگونه خروجی که مد نظر باشد قابل دسترسی است.

محمدعلی حسن‌پور افزود : البته این نرم‌افزار در بخش‌های HSE از حد انتظار ما هم بیشتر فعال است، ولی در بخش‌های مدیریت بحران و پدافند غیر عامل بواسطه کمبود نیرو به نسبت HSE کمتر کار شده است. علیرغم آن، کار در مدیریت بحران هم مدتی است با تهیه فرم‌های لازم، اسلایدها و اطلاعات تخصصی آغاز شده که می‌تواند زمینه‌ساز تخصصی‌تر شدن این نرم‌افزار در قسمت مدیریت بحران و پدافند غیر عامل باشد.

« باروج » جانشین مدیرعامل شرکت متولی این نرم‌افزار هم در این جلسه با تشریع قابلیت‌های مختلف نرم‌افزار در بخش‌های مذکور گفت : این نرم‌افزار از 3 نرم‌افزار کاملاً مستقل شامل الف ـ نرم‌افزار عملیاتی ب ـ نرم‌افزار تجمع و ج : نرم‌افزار اندرویدی تشکیل شده است که هر کدام از این قسمت‌ها در تکمیل و ارائه دیتاهای مورد نیاز استفاده می‌شود. وی افزود : این نرم‌افزار در قسمت عملیاتی شامل بخش‌های مدیریت نرم‌افزار ـ سازمان ، سلامت ـ ایمنی، آتش نشانی ـ محیط زیست ـ آموزش ـ مدیریت ریسک، حوادث، ماشین‌آلات ـ پایش ـ پیمانکاران، مدیریت بحران تضمین کیفیت اقدامات مشترک و قسمت گزارش سازی می‌باشد.

« باروج » در ادامه گفت : در قسمت نرم‌افزار اندرویدی هم که در پایش و بازدیدهای روزانه استفاده می‌شود و غالباً به دور از شبکه‌ داخلی شرکت و آفلاین استفاده می‌گردد، کارشناس یا بازرس مربوطه قبلاً با در دست داشتن فرم‌های ارزیابی یا بازرسی بصورت فیزیکی اقدام به بازرسی می نمود اما در حال حاضر می‌تواند با استفاده از این نرم‌افزار و فرم‌های الکترونیک تعبیه شده در آن نسبت به تکمیل دیتا و تجمیع آن بصورت آفلاین اقدام نماید و در اولین دسترسی به شبکه، این اطلاعات به سرور اصلی منتقل و در محل‌های مورد نیاز استفاده می‌گردد. در قسمت سوم نرم‌افزار نیز که بنام نرم‌افزار تجمیع نام گذاری شده، این امکان را به نظارت عالیه یا ستادی می‌دهد که در هر جای جهان که باشد بتواند به دیتاهای واصله از شرکتهای مختلف تحت امر دسترسی داشته باشد و هر گونه خروجی مورد نیاز را از سیستم وصول نماید. وی در ادامه افزود : این شرکت و نرم‌افزارهای با بیش از یک دهه فعالیت در حوزه‌های بالادستی و پایین دستی نفت، پتروشیمی‌ها ـ پالایشگاه‌های مختلف در شرکتهای داروسازی مختلف ـ سازمان انرژی هسته‌ای نطنز ـ مجموعه حوزدو و توانیر و ... سعی نموده با بهره‌گیری از کارشناسان زبده عملیاتی و اساتید دانشگاه توانسته رضایت‌مندی استفاده کنندگان را مد نظر قرار دهد و با حمایت‌های هم سویه علی‌الخصوص در پشتیبانی از نرم‌افزار گام‌های بلندی بردارد.

مدیرکل مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE شرکت مدیریت منابع آب ایران هم با اعلام لزوم بهره‌گیری از نرم‌افزارهای تخصصی و بهینه نمودن عملکرد و مدیریت زمان گفت : چنانچه بتوان از نرم‌افزارهای اینچنینی به عنوان یک تصمیم مدیریتی استفاده شود کار بسیار خوب و با ارزشی است.

سیف‌اله آقابیگی با تقدیر از عملکرد استان آذربایجان شرقی، در این زمینه اظهار امیدواری کرد : اطلاعات خروجی از این استان بعنوان یک طرح پایلوت مد نظر قرار گیرد و ضمن همگام‌سازی آن در بخش‌های مختلف مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE براساس ساختار تعریف شده وزارت نیرو، در سطح شرکتهای آب منطقه‌ای استفاده گردد.

 

 


منبع خبر:            282


 

دیدگاه کاربران