پنجشنبه, 4 بهمن 1397
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
ورود کاربران
دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و HSE - مشروح خبر :: ششمین جلسه کارگروه فرعی تخصصی امور سیل، مخاطرات دریایی و آب برگزار شد.

 

 

 

 
ششمین جلسه کارگروه فرعی تخصصی امور سیل، مخاطرات دریایی و آب برگزار شد.

 


تاریخ ثبت: 1396/02/23

 

ششمین جلسه کارگروه فرعی تخصصی امور سیل، مخاطرات دریایی و آب روز چهارشنبه 96/2/20 در شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.  

 

ششمین جلسه کارگروه با سخنان آغازین آقای مهندس آقابیگی به عنوان رئیس کارگروه فرعی تخصصی سیل، مخاطرات دریایی و آب آغاز گردید، ایشان ضمن خوشامدگویی به نمایندگان و مسئولین عضو کارگروه و تبریک اعیاد شعبان و تسلیت به مناسبت حادثه معدن در استان گلستان، سخنان خود را با تشریح گزارش سیلاب فروردین و اردیبهشت سال 1396 و جریان قابل توجه سیلاب که با انسجام و برنامه ریزی مناسب انجام شده در مدیریت مخازن سدها و رودخانه ها و تاثیر قابل توجه در میزان متوسط بارش کشور مدیریت گردید، اشاره نمود و خواستار انسجام هر چه بیشتر همه دستگاه های ذیربط در مدیریت سیلاب های آتی گردید.

در ادامه ضمن قرائت مصوبات صورتجلسه کارگروه پنجم اعضای حاضر در جلسه به ارائه گزارش اقدامات به تفکیک سازمان و ارگان مربوطه با عناوین ذیل پرداختند.

  • ارائه گزارش از جلسه هماهنگی مربوط به حریم و بستر سواحل شمال کشور توسط سازمان جنگل ها و مراتع کشور و سازمان بنادر و دریانوردی و دفتر مهندسی رودخانه و سواحل شرکت مدیریت منابع آب ایران
  • ارائه گزارش تدوین نظامنامه مدیریت مخاطرات دریایی و سونامی توسط پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی
  • ارائه گزارش تحلیلی نماینده سازمان محیط زیست در خصوص وضعیت آبگیری و تاثیرپذیری تالاب ها از بارش های اخیرکشور

در انتهای جلسه آقای مهندس آقابیگی جمع بندی موضوعات مطروحه جلسه را به شرح ذیل اعلام داشتند:

  1. کلیه شرکت ها برنامه های عملیاتی سال 1396 ارگان و سازمان خود را در مدیریت سیلاب ارائه نمایند.
  2. مدیرکل محترم مدیریت بحران و پدافندغیرعامل وزارت جهاد کشاورزی هماهنگی لازم به جهت تعیین حریم و بستر سواحل شمال و جنوب کشور را از سازمان های ذیربط پیگیری و در اسرع وقت به کارگروه اعلام نمایند.
  3. صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نسبت به پخش کلیپ ها و انیمیشنهای آموزشی مقابله با سیلاب در شبکه های سراسری اقدام نماید.
  4. مطابق برنامه زمانبندی تعیین شده، جلسات هفتم و هشتم کارگروه به ترتیب در تاریخ‌های 96/4/12 و 96/5/30برگزار می گردد.

 

 

 

 


منبع خبر: دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل           139


 

دیدگاه کاربران