پنجشنبه, 1 فروردین 1398
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
ورود کاربران
دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و HSE - مشروح خبر :: برگزاری جلسه انتقال داده های سامانه پایشگر آب و اقلیم (هیدروکلیمیت)

 

 

 

 
برگزاری جلسه انتقال داده های سامانه پایشگر آب و اقلیم (هیدروکلیمیت)

 


تاریخ ثبت: 1397/03/07

 

جلسه انتقال داده های سامانه پایشگر آب و اقلیم (هیدروکلیمیت) سازمان آب و برق خوزستان مورخ روز یکشنبه 97/3/6 برگزار شد.  

جلسه توجیهی هماهنگی و تبیین سامانه پایشگر آب و اقلیم (هیدروکلیمیت) سازمان آب و برق خوزستان در ساعت14:00 لغایت 16 عصر روز یکشنبه مورخ 97/3/6 با حضور مدیران کل و نمایندگان دفاتر تخصصی ستاد ملی فرماندهی و پشتیبانی مدیریت سیلاب شرکت مدیریت منابع آب ایران و مدیر دفتر مدل های آب و محیط زیست سازمان آب و برق خوزستان در سالن جلسات مدیریت بحران برگزار گردید.

  در ابتدای جلسه آقای مهندس آقابیگی توضیحاتی در خصوص سابقه و هدف از برگزاری جلسه ارائه و تاثیر استفاده از سامانه ها (سخت افزار و نرم افزار) در کاهش تلفات سیلاب ها به ویژه سیلاب هفته اخیر شهر تهران را تشریح نمودند. در ادامه آقای دکتر شهبازی اهداف، کاربرد و نحوه بکارگیری سامانه در پردازش اطلاعات تولیدشده مدلهای جهانی پیش بینی و تولید گزارش‌هایی با رویکرد مدیریت حوضه‌های آبریز و در محدوده‌های موردنیاز کاربران را  تشریح نمود.

 

   وی همچنین بهره‌برداری بسیار ساده باکاربری بالا و تولید نقشه‌های گرافیکی باقابلیت نمایش در سامانه و نرم‌افزار Google Earth  را به عنوان مزیت های استفاده از این سامانه نام برد.

  ایشان نمایش عدم قطعیت های همراه با پیش بینی های فصلی را از دیگر مزیت های این سامانه معرفی و تصریح کرد: اکنون بهره‌بردار می تواند علاوه بر در اختیار داشتن مقادیر کمی پیش‌بینی‌ها، با در نظر گرفتن مقادیر ناهنجاری ها و شاخص خشکسالی، دقت پیش‌بینی را نیز مشاهده کند.

در ادامه اعضای دفاتر تخصصی نیز به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود در بکارگیری تخصصی سامانه در مواقع سیلاب پرداختند.

 


منبع خبر:            433


 

دیدگاه کاربران