پنجشنبه, 1 فروردین 1398
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
ورود کاربران
دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و HSE - مشروح خبر :: بر گزاری اولین کارگاه آموزشی آمادگی در برابر زلزله و اطفای حریق

 

 

 

 
بر گزاری اولین کارگاه آموزشی آمادگی در برابر زلزله و اطفای حریق

 


تاریخ ثبت: 1396/09/14

 

کارگاه آموزشی آمادگی در برابر زلزله واطفای حریق دوشنبه سیزدهم آذرماه در سالن شهید عباسپور برگزار شد   

در این کارگاه آموزشی که با حضور بیش از 300  نفر از پرسنل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد . مدیرستاد مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و جانشین شهرداری منطقه 6  با اشاره به لزوم فراگیری فنون آمادگی در برابر زلزله و نیز راههای اطفای حریق گفت: همه ما باید مهارت های یاد شده را یاد بگیرم و علاوه بر انتقال به خانواده و سایر ین بکوشیم تا با تمرین و مطالعه بیشتر همیشه آمادگی خود را در مواجهه با حوادث و رخدادها حفظ کنیم.

مهدی خسروانی با اشاره به اینکه  زلزله خبر نمی کند و صرفنظر از شیوه های مقاوم سازی در ساختمان ها، بعنوان یک شهروند ما باید راهها و چگونگی مقابله با زلزله را فرا بگیریم گفت: بهترین و کاملترین شیوه های آموزشی در حال حاضر  در خانه های دایمی که تشکلی مردمی، داوطلبانه و زیرمجموعه سرای محله است برگزار می گردد که در راستای تأکید و هماهنگی متمرکز در حوزه ارتقاء و حفظ آمادگی امدادی و ایمنی شهروندان در سطح محله فعالیت می نماید. و همه می توانند در این دوره ها که بدون هزینه هست شرکت نموده و علاوه بر آموزش کامل و مجانی همگانی راههای خروج و نقشه محل و مدیران شهری محله ای خود را بشناسند و در مواقع خاص بدانند چه اقدامی را انجام دهند.

مهندس سیف الله آقابیگی مدیرکل دفتر مدیریت  بحران، پدافند غیرعامل و HSE شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ما می بایست در برابر بلایای طبیعی راهکارهای مدون و تعریف شده داشته باشیم تا بتوانیم در هنگام بروز بلایای طبیعی سردرگم نشویم گفت: خوشبختانه و به لطف خدا علیرغم اینکه کانون زلزله کرمانشاه نزدیک سد ازگله و تعداد زیادی از سدهای منطقه بوده اما با به کارگیری نظامات تدوین شده و دستورالعمل های مدون توسط همکاران در طول فعالیت های عملیاتی و دوران بهره برداری هیچگونه آسیبی به تاسیسات اصلی و سدها نداشتیم.

مهندس آقابیگی گفت: در خصوص سایر بلایای طبیعی مانند سیلاب هم برنامه ریزی و آسیب شناسی مناسب و گسترده ای در ستاد انجام شده است و با کوشش و جدیت فراوان در همه واحدهای درگیر، نتیجه آن تهیه نظامنامه سیلاب است که مدون و برنامه ریزی شده و در اختیار  همکاران در سراسر کشور قرار گرفته است.

در ادامه این کارگاه آموزشی که با  حضور جمع کثیری از مدیران، کارمندان و دیگر پرسنل ستادی شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد مدرسین،  نکات کلیدی و کاربردی اطفای حریق و آمادگی در برابر زلزله را به همکاران آموزش دادند.

همچنین مقرر گردید مانور امداد و نجات و  اطفای حریق هم بزودی با همکاری شهرداری منطقه 6 ناحیه 2 تهران در شرکت مدیریت منابع ایران انجام شود.

 


منبع خبر:            137


 

دیدگاه کاربران