پنجشنبه, 1 فروردین 1398
نام کاربری
کلمه عبور
کلمه عبور خود را فراموش کرده اید؟
ورود کاربران
دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل و HSE - مشروح خبر :: پنجمین گردهمایی روسای گروه م.ب.پ.غ.ع شرکت‌های استانی برگزار شد.

 

 

 

 
پنجمین گردهمایی روسای گروه م.ب.پ.غ.ع شرکت‌های استانی برگزار شد.

 


تاریخ ثبت: 1396/08/06

 

پنجمین گردهمایی روسای گروه مدیریت بحران وHSE شرکت های آب منطقه ای کشور همزمان با کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار گردید.  

پنجمین گردهمایی روسای گروه مدیریت بحران وHSE  شرکت های آب منطقه ای کشور همزمان با کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار گردید.

در آستانه آغاز هفته پدافندغیرعامل به منظور تبیین نقش و جایگاه پدافندغیرعامل و هماهنگی برگزاری هرچه باشکوهتر گرامیداشت این ایام در شرکت های آب منطقه ای، گردهمایی روسای گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت های آب منطقه ای سراسر کشور همزمان با کمیته مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت با حضور مشاور محترم وزیر و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و اعضای کمیته مدیریت بحران و پدافند این شرکت، 8 صبح پنجشنبه 4 آبان در محل سالن جلسات خلیج فارس شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد.

این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل ستادی و شرکتهای آب منطقه ای کشور و خوش آمدگویی مهندس آقابیگی مدیر کل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران آغاز شد.

مهندس حاج رسولیها با بیان دیدگاهها و انتظارات خود از حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل، ضمن تاکید بر ضرورت دمیدن روح پدافند غیر عامل در کلیه فعالیت های حوزه آب کشور گفت با ممیزی های  انجام شده در بخش آب کشور و اولویت بندی طرح ها باتمام محدودیت ها، حدود 36 درصد از سدهای کشور و بالای 55 درصد از طرح های مرزی طی 6 الی 7 سال اخیر به بهره‌برداری رسیده است.

مشاور وزیر و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: با بررسی و مطابقت اسناد بالادستی انتظار می رود مسئولین مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در 4 محور پیشگیری از بحران های امنیتی مدیریت حوضه ای، ورود تخصصی پدافند غیر عامل در طرح ها و اولویت بندی آنها، تعیین نقش موثر در پروژه های تعادل بخشی و بحران های احتمالی آن و در انتها نقش پدافند غیر عامل در دیپلماسی آب در کنار برنامه های عملیاتی شرکت ها مانند آموزش، مانور، تکمیل بانک های اطلاعاتی ماشین آلات و نیروی انسانی و ... شرح وظایف تعیین شده دستورالعمل ها و نظامنامه های مربوطه مشارکت فعال داشته باشند.

در ادامه مصوبات پیشنهادی کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت مادر تخصصی منابع آب ایران بررسی و به تصویب رسید و در بخش دوم گردهمایی آقای مهندس سیاری معاون محترم برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت در بخش مدیریت بحران با موضوع سیل و نحوه محاسبه دوره های بازگشت سیلاب با روش های مختلف ارائه داشتند .

 آقای دکتر شمسایی مشاور محترم ریاست سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز موضوعات کلی پدافند غیر عامل و تهدیدات نوین در کشور بویژه در تاسیسات آبی را تشریح نمودند و پس از آن با جمع بندی و ارائه انتظارات شرکت مادر در حوزه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و HSE جلسه با پرسش و پاسخ حاضرین و رفع ابهامات مطروحه و جمع بندی توسط مهندس آقا بیگی و با صلوات بر محمد و آل محمد به پایان رسید.

در این گردهمایی از مسئولین مدیریت بحران و پدافند غیر عامل استانهای تهران ، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، کرمانشاه و سازمان آب و برق خوزستان توسط مشاور محترم وزیر و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تقدیر بعمل آمد.

 


منبع خبر:            176


 

دیدگاه کاربران